Akademickie Centrum Sportu – Hala sportowa

mężczyzna podnosi sztangę
walka judoPolitechnika Białostocka ma bardzo dobrą bazę sportową, usytuowaną w jednym kompleksie uczelnianym. Większość zajęć odbywa się w hali – Akademickim Centrum Sportu (ACS) – cześć B, oddana do użytku w marcu 2006 roku.

Jest ona obiektem dwukondygnacyjnym o łącznej powierzchni użytkowej 3987 m2.

Na pierwszym poziomie znajdują się:

• siłownia – 226 m2,
  • sala sportów walki – 271 m2,
  • sala tenisa stołowego – 216 m2,
  • sala aerobiku – 213 m2.

Na drugim poziomie znajduje się sala gier zespołowych o łącznej powierzchni 968 m2, z pełnym wyposażeniem, na której można prowadzić zajęcia z:

• siatkówki,
  • koszykówki,
  • piłki ręcznej,
  • futsalu,
  • badmintona,
  • tenisa ziemnego.

zdjęcie grupowe studentów Politechniki Białostockiej z mistrzostw w judo
Oprócz hali Akademickiego Centrum Sportu Politechnika ma nowoczesną siłownię w budynku Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku.

opr. Anna Pietraszko